Nasze projekty


„ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY” - ZDROWY TYDZIEŃ

  

W dniach 12.11 – 15.11.2013 dzieci brały udział w autorskim projekcie ZDROWY TYDZIEŃ. Każdego dnia dzieci były wprowadzane w świat zdrowego odżywiania i podstawowych zasad higieny. Nauczyły się odróżniać owoce i warzywa, a także dowiedziały się jakie właściwości ma jedzenie nabiału oraz picie wody. W czwartek tj. 14 listopada dzieci zrobiły wspólnie „Warzywny podwieczorek”, który zakończył się wspólną zabawą i smakowaniem zrobionej potrawy. Na koniec projektu każde z dzieci otrzymało dyplom, a także pakiet promocyjny zasponsorowany przez firmę Colgate.

 

 

„ZAOPIEKUJ SIĘ LULUSIEM”

 

Dziecko przychodząc do żłobka najczęściej pierwszy raz styka się z grupą rówieśników. Jest to także okres nawiązywania pierwszych kontaktów z rówieśnikami, pierwszych przyjaźni. Czasem nie obywa się niestety bez konfliktów, które dziecko uczy się rozwiązywać. Mały żłobkowicz uczy się powoli samodzielności, niezależności, okazywania emocji, ale także współżycia społecznego. W tym okresie zaczyna się również kształtować osobowość i charakter dziecka. Oczywiście ogromny wpływ na rozwój każdego dziecka wywiera rodzina, czyli najbliższe dziecku otoczenie.

W naszej grupie startuje projekt pt. „Zaopiekuj się Lulusiem”.
     Projekt ma na celu wykształtowania w dzieciach instynktu szacunku, opieki nie tylko dla osób starszych i rówieśników, ale także dla zabawek.
Luluś jest to brązowy, pluszowy miś, który mieszka w naszej sali. Pluszak nie jest taką zwykłą zabawką. Kiedy dzieci idą do domu Luluś się bardzo nudzi. Nie ma się z kim bawić, z kim wychodzić na spacery i oczywiście nie ma nikogo z kim mógłby zjeść ciasteczko i miodzik.
    Dlatego też poprosił swoich przyjaciół z grupy Starszaczków, aby się nim zaopiekowały.

 

Na czym polega projekt?
Na początku każdego tygodnia (poniedziałek) poszczególne dziecko zabiera Lulusia ze sobą do swojego domku. Luluś ma swój podróżny woreczek, a w nim swoje ubranka, szczoteczkę do mycia ząbków, a także ulubioną poduszkę. Zadaniem dziecka jest opiekować się misiem tak, jakby był członkiem rodziny.
     Misia można zabierać na spacery, do sklepu, do babci, na wycieczkę, do lekarza, ale także Luluś może zjeść z nami wspólną kolację czy poczytać bajeczki na dobranoc – każda sytuacja jest mile widziana.
     Miś wraca do żłobeczka po tygodniu, czyli w następny poniedziałek, tak aby następne dziecko mogło go zabrać.

 

Skip to content